Upravni odbor sprejel Pravila RZS za LKO 2017

tekmovalni-akti-rzs
    Mar 12

Upravni odbor sprejel Pravila RZS za LKO 2017

Upravni odbor Ribiške zveze Slovenije je na redni seji, dne 22. 2. 2017, sprejel čistopis Pravil o lovu krapov z obtežilnikom. Spremenjen je 30. člen, ki govori o obvezni dodatni opremi in o čuvanju ujetih rib na tekmovanjih za DP RZS v LKO.

30. člen (obvezna dodatna oprema in čuvanje ujetih rib)

Obvezna in predpisana je uporaba naslednje dodatne opreme:
    — Najmanj ene (1) podmetalke iz fino pletene mreže za zajemanje ulova. Dimenzija
    podmetalke mora biti primerne velikosti in mora zagotavljati varno zajemanje rib.
    — Podmetalko smejo uporabljati samo tekmovalci.
    — Pri zajemanju ujete ribe s podmetalko sme tekmovalec stopiti v vodo do kolen.
    — V primeru sočasnega ulova lahko vstopita v vodo oba tekmovalca pred zajemanjem ribe s podmetalko.
    — Najmanj ene (1) blazine primerne velikosti in debeline za odlaganje in odpenjanje
    rib. Blazina mora biti zmočena z vodo, preden se nanjo položi ribo. Odpenjanje rib
    v vodi je prepovedano.
    — Odpenjač/i za odpenjanje rib.
    — Razkužilo – antiseptik za premaz ran.
    — Najmanj štirih (4) fino pletenih mrež čuvaric primerne velikosti za čuvanje rib
    oziroma zadostno število le-teh do prihoda ekipe tehtalcev. Mreže čuvarice morajo biti pred uporabo po celotni dolžini zmočene z vodo. Vanje ni dovoljeno postavljati obtežitve in drugih objektov. V mreži čuvarici je dovoljeno istočasno hraniti samo eno ribo.
    Sodnik je dolžan na poziv tekmovalca čim prej napotiti ekipo tehtalcev na tehtanje
    ulova ekipe v primeru ulova ribe po 31. členu teh Pravil.
    Mrežo čuvarico se z ribo postavi v vodo na ustrezno mesto in na takšno globino, ki ribi zagotavlja preživetje. Medtem ko so ulovljene ribe v mrežah čuvaricah, jih morajo tekmovalci pozorno opazovati in preprečiti kakršnokoli poškodbo ali pogin.
    V kolikor je tekmovalec ravnal z ulovljeno ribo skladno s temi pravili in pride do pogina ribe zaradi katerega koli drugega vzroka ekipa ne sme biti kaznovana.
    Z vsemi vrstami ulovljenih rib se zahteva humano in spoštljivo ravnanje.

Pravila RZS za LKO 2017