Reprezentance RZS LKO

    Reprezentance LKO

    Reprezentance LKO so se v zadnjem desetletju udeležile večine svetovnih prvenstev, ki potekajo pod okriljem Mednarodne federacije za ribolov na sladkih vodah (Fédération Internationale de la Peche Sportive en Eau Douce) – FIPS.ed, katere članica je tudi Ribiška zveza Slovenije.

    Udeležba reprezentanc na svetovnih prvenstvih je povezana z visokimi finančnimi in materialnimi stroški, ki jih Ribiška zveza Slovenije ne krije v celoti. Vodstvo reprezentanc se po svojih najboljših močeh trudi zagotoviti manjkajoča sredstva s pomočjo sponzorjev in donatorjev, da lahko tekmovalci neobremenjeni in vrhunsko pripravljeni zastopajo barve Slovenije.

    Vidni rezultati reprezentanc imajo velik pomen pri promociji sladkovodnega ribištva v Sloveniji.

    Sidonija Kolar
    Vodja reprezentanc RZS LKO,
    ga. Sidonija Kolar - RD Slov. Bistrica

    2019 – JAR

    Bloemhof Dam,  10. do 13. februar 2019

    Reprezentanca se svetovnega prvenstva zaradi pomanjkanja finančnih sredstev ne udeleži.

    2018 – Srbija

    Ada Ciganlija - Savsko jezero,  1. do 7. oktober 2018

    • Sidonija Kolar – vodja
    • Aleksander Kolar – trener
    • Aleksander Poš - tekmovalec
    • Branislav Orlić - tekmovalec
    • Dejan Mlakar - tekmovalec
    • Igor Petković - tekmovalec
    • Jasmin Šepić - tekmovalec
    • Klemen Planinc - tekmovalec
    • Rok Horvat - tekmovalec
    • Željko Pušnik - tekmovalec

    7. mesto/27. reprezentanc

    2017 – Madžarska

    • Sidonija Kolar – vodja
    • Aleksander Kolar – trener
    • Andraž Turšič – tekmovalec
    • Dejan Mlakar - tekmovalec
    • Aleksander Poš - tekmovalec
    • Igor Petkovič - tekmovalec
    • Klemen Planinc – tekmovalec
    • Rok Horvat – tekmovalec
    • Dražen Jurčević - tekmovalec
    • Željko Pušnik - rezerva
    • Jasmin Šepić - rezerva

    9 mesto/26 reprezentanc

    2016 – Francija

    • Sidonija Kolar – vodja
    • Aleksander Kolar – trener
    • Franc Sabelnik - podpora
    • Andraž Turšič – tekmovalec
    • Branislav Orlić – tekmovalec
    • Branko Kotnik – tekmovalec
    • Ibro Ređić – tekmovalec
    • Igor Petkovič - tekmovalec
    • Klemen Planinc – tekmovalec
    • Rok Horvat – tekmovalec

    9 mesto/26 reprezentanc

    2015 – Španija

    • Sidonija Kolar – vodja
    • Aleksander Kolar – trener
    • Boris Galekovič – podpora
    • Franc Sabelnik – delegat
    • Aleksander Poš – tekmovalec
    • Branislav Orlić – tekmovalec
    • Dani Banfić – tekmovalec
    • Dragan Djuricin – tekmovalec
    • Grega Sabelnik – tekmovalec
    • Ibro Ređić – tekmovalec
    • Jasmin Šepić – tekmovalec
    • Marino Crnković – tekmovalec

    15 mesto/24 reprezentanc

    2014 – Italija

    • Sidonija Kolar – vodja
    • Aleksander Kolar – trener
    • Franc Sabelnik – delegat
    • Boris Galekovič – tekmovalec
    • Branko Kotnik – tekmovalec
    • Branislav Orlić – tekmovalec
    • Franjo Prohart – tekmovalec
    • Grega Sabelnik – tekmovalec
    • Ibro Ređić – tekmovalec
    • Jasmin Šepić – tekmovalec
    • Zdravko Krošelj – tekmovalec

    20 mesto/24 reprezentanc

    2013 – Portugalska

    • Sidonija Kolar – vodja
    • Aleksander Kolar – trener
    • Boris Januš – tekmovalec
    • Sonja Januš – tekmovalec
    • Jože Saje – tekmovalec
    • Gregor Košak – tekmovalec
    • Sebastijan Zupančič – tekmovalec
    • Ivan Ribič – tekmovalec
    • Jasmin Šepić – tekmovalec
    • Klemen Kunc – tekmovalec

    13 mesto / 20 reprezentanc

    2012 – Romunija

    • Sidonija Kolar – vodja
    • Aleksander Kolar – trener
    • Milan Rodošek – delegat
    • Boris Januš – tekmovalec
    • Sonja Januš – tekmovalec
    • Robert Koser – tekmovalec
    • Ibro Ređić – tekmovalec
    • Jasmin Šepić – tekmovalec
    • Igor Podgoršek – tekmovalec
    • Milisav Despotović – tekmovalec
    • Frane Rahne – tekmovalec
    • Zdravko Krošelj – tekmovalec

    11 mesto / 20 reprezentanc

    2011 – Italija

    • Sandi Sever – vodja
    • Aleksander Kolar – trener
    • Matej Britovšek – tekmovalec
    • Slavko Cuderman – tekmovalec
    • Robert Krhin – tekmovalec
    • Zdravko Krošelj – tekmovalec
    • Jasmin Šepić – tekmovalec
    • Boris Januš – tekmovalec
    • Anita Pavčnik – tekmovalec

    7 mesto / 22 reprezentanc

    2010 – Anglija

    • Milan Rodošek – vodja
    • Sandi Sever – trener
    • Matej Britovšek – tekmovalec
    • Slavko Cuderman – tekmovalec
    • Boštjan Berčon – tekmovalec
    • Aleksander Kolar – tekmovalec
    • Benjamin Babić – tekmovalec
    • Krištof Cuderman – tekmovalec
    • Ivo Ivanec – tekmovalec

    9 mesto / 19 reprezentanc